27 marca 2019 r. odbyła się w auli szkolnej kolejna edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sejmie. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy p. poseł na Sejm Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, a w pierwszej części spotkania uczestniczył dyrektor Wydziału Oświaty p. Grzegorz Stawarz. Celem całego przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy o polskim parlamentaryzmie. Zadania, z którymi przyszło zmagać się uczniom, miały formę testu sprawdzającego wiedzę z zakresu działania współczesnego parlamentu, funkcji Sejmu i Senatu oraz trybu ustawodawczego.

Uczniowie naszej szkoły najlepiej wykorzystali posiadaną wiedzę i zdobyli najwyższe lokaty:

I m. Michał Pfanhauser,

II m. Gabriela Rzepka,

III m. Dawid Rawski.

Nagrody zwycięzcom wręczył starosta powiatu świdnickiego p. Piotr Fedorowicz.

Serdecznie Gratulujemy!

Opiekunką uczniów jest p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

02.JPG03.JPG05.JPG06.JPG08.JPG09.JPG10.JPG11.JPG13.JPG14.JPG18.JPG19.JPG20.JPG21.JPG22.JPG23.JPG24.JPG25.JPG28.JPG29.JPG