W II LO spotkaliśmy się z panem Eckhardem Hoffmanem, autorem książki o Emilu Krebsie - słynnym poliglocie pochodzącym z Dolnego Śląska. Pani Alicja Stawarz, pani Aleksandra Królak-Wąsowicz, dyrektor szkoły w obecności wnuka naszego niemieckiego przyjaciela rozmawiali z panem Hoffmanem o kontynuacji projektu poświęconego Emilowi Krebsowi oraz o kolejnej edycji Konkursu Językowego. Szkoła otrzymała od pana Hoffmanna egzemplarze jego książki.

W spotkaniu niestety nie mógł wziąć udziału, współpracujący z naszą szkołą, pan Gunnar Hille - dyrektor Centrum Języków Obcych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec, który promuje postać wielkiego poligloty.
II Liceum Ogólnokształcące będzie dalej włączać się w promowanie postaci Emila Krebsa oraz promowanie nauki języków obcych.