jFontSize
A- A A+

Co robić czasie ferii?

Po prostu jeździć na nartach!

Z 44 uczestników wycieczki do Rzeczki grono narciarzy powiększyło się o 14 osób. To te osoby, które pierwszy raz w życiu miały narty „na nogach”. Doskonale sobie dawały radę. Chyba nie żałują, bo wysiłek, który podjęły, z pewnością się opłacił. Zdecydowana większość z nich po godzinie wjeżdżała już na wyciągu i nie miała problemów by zjeżdżać z samej góry. Cieszy też fakt, że tak spora grupa uczniów bardzo dobrze jeździ na nartach. Zapewne wezmą udział w zawodach narciarskich, które planujemy zorganizować po feriach.

Do tej pory było 10 edycji Mistrzostw II LO w Sportach Zimowych, ale po raz pierwszy na dyplomach pojawi się imię naszego patrona Stefana Banacha.

Organizatorem wycieczki był p. Maciej Wodziński. Opiekunami byli p. Alicja Podgórska i p. Tomasz Pietrzak. Szczególne słowa uznania należą się pani Podgórskiej. Wieloletnia nauczycielka języka angielskiego w II LO uratowała nas w sensie organizacyjnym, bo jak przy okazji każdej wycieczki trudno o opiekunów. Czekamy aż p. Renata Zapart-Dec pokona przeziębienie, bo bardzo nam jej na stokach brakowało. A była na wszystkich dotychczasowych wycieczkach.

Szczególne słowa podziękowania należą się panu Cezaremu Dreścikowi, właścicielowi Wypożyczalni Sprzętu Narciarskiego mieszczącego się przy ul. Bystrzyckiej w Świdnicy. Popularny pan Czarek od kilkunastu lat wspiera nas w działaniach propagujących ten piękny sport.

Zachęcamy też do wzięcia udziału w zawodach. Po feriach prosimy o wpisywanie się na listy startowe. Zawody organizujemy w Zieleńcu. Konkurencje: slalom snowboardowy, slalom narciarski, z podziałem w obu konkurencjach na dziewczęta i chłopców.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg