20 grudnia 2018 r. nie zabrzmiał dzwonek na lekcje, ponieważ - zgodnie ze szkolną tradycją - zasiedliśmy do Wigilii z naszymi kolegami i wychowawcami. Uczniowie i nauczyciele II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy spotkali się przy stole, by połamać się opłatkiem, zjeść symboliczny posiłek i razem spędzić ten przedświąteczny czas. W pędzie codzienności zatrzymaliśmy się na chwilę, aby pokazać naszą radość, także w auli szkolnej podczas wspólnego spotkania. Na tę okoliczność uczniowie klas: II A, II B i II D - pod opieką p. prof. Małgorzaty Kulig - przygotowali Jasełka, tym samym wprowadzili społeczność naszego liceum w wyjątkowy nastrój i pokazali na scenie na swój własny sposób istotę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Nasze Jasełka przedstawiały czasy biblijne i narodziny Jezusa Chrystusa oraz współczesne wigilie w polskich domach, często zawierające wątki satyryczne, a nawet wysoce komiczne. Dzięki uczniowskiej kreatywności przedstawienie miało jasny przekaz. Salwami śmiechu i brawami młodzież nagrodziła młodych aktorów. Następnie p. dyrektor złożył wszystkim życzenia, także świętującym z nami emerytowanym nauczycielom, i zachęcił do wspólnego kolędowania. Jak co roku zabrzmiał dyrektorski okrzyk: HOU, HOU, HOU! Na sam koniec spotkania nasi koledzy z klasy II A zaprezentowali żywiołowy układ taneczny do piosenki zespołu Boney M., który porwał publiczność do tańca. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a potem wracaliśmy do domów w wyśmienitych humorach, aby w gronie najbliższych spędzać te wyjątkowe święta, zaskakujące nas co roku niezapomnianymi przeżyciami w gronie rodziny i znajomych oraz ochoczo powitać Nowy Rok, by potem z nowymi siłami wrócić do szkoły 2 stycznia 2019 roku.

Grzegorz Kania, kl. II D

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg