jFontSize
A- A A+

W listopadzie br. pięcioro uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha z klasy 3A (Michał Butmankiewicz, Jakub Kawiński, Katarzyna Kuriata, Andrzej Kukla i Bartosz Klim) uczestniczyło w Kongresie Dialogu Usystematyzowanego w Warszawie zorganizowanego przez Polską Radę Organizacji Młodzieżowych. Spotkanie było kontynuacją warsztatów przeprowadzonych m. in. w II LO w zeszłym roku.

W pierwszym dniu, zaraz po przyjeździe do Warszawy nasi uczniowie podzieleni na grupy warsztatowe wraz z 150-oma innymi uczestnikami z całej Polski pracowali nad omówieniem problemów społecznych i gospodarczych w celu wysunięcia 100 postulatów z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Po wielu godzinach zajęć organizacja PROM zapewniła program wieczorny w którego skład wchodziły m. in. Escape room-y, park trampolin lub kręgielnia.

Drugiego dnia odbyła się druga sesja warsztatowa mająca za zadanie dokończyć cel z dnia poprzedniego. Po zakończeniu prac i prezentacji wyników założenie kongresu zostało zrealizowane. Dzień zakończył się uroczystym bankietem w pałacu kultury.

Ostatniego dnia uczestnicy kongresu mieli okazję do zwiedzenia stolicy, po czym rozpoczęli podróż powrotną do domu.

03.png04.png05.png06.png07.png08.png