jFontSize
A- A A+
27 marca 2018 r. odbyło się spotkanie autorskie p. prof. M. Mackiewicz – autorki książki „Koniec świata zapachów, czyli przewrotna historia z węchem w roli głównej” i p. Bożeny Pytel – autorki zdjęć do tej publikacji. Spotkanie odbyło się w świetlicy przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy, prowadziła je Angelika Krynicka (kl. II D), a jego inicjatorką była p. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

Przed laty, na palcu Pokoju, spotkały się dwie świdniczanki. Mariola Mackiewicz jest nauczycielką i pisarką, Bożena Pytel fotografuje, prowadzi projekty kulturalno-społeczne i opiekuje się Kościołem Pokoju w Świdnicy. Ich znajomość zaowocowała książką „Koniec świata zapachów, czyli przewrotna historia z węchem w roli głównej”.

Mariola: W mojej rodzinie była kobieta z nadwrażliwością węchową i to jej odczucia i opowieści mocno wpłynęły na kształt tej książki.

Bożena: Kiedy autorka poprosiła mnie o zilustrowanie tekstu, byłam przerażona. Jak sfotografować zmysł? Jak uniknąć dosłowności?

Warto zanurzyć się w tej niezwykle zmysłowej książce, która zdobyła nagrodę specjalną prezydenta Świdnicy w Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką w 2017 r.

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG08.JPG09.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG15.JPG16.JPG17.JPG18.JPG19.JPG