jFontSize
A- A A+

Świdnica jest miastem, którego kalendarz imprez obfituje w wydarzenia kulturalne. W bardzo wielu z nich chętnie biorą udział uczniowie II LO, a ich inicjatorką jest nasza polonistka, pani Mariola Mackiewicz. 

11 grudnia br. w ramach Alchemii teatralnej odbyło się spotkanie z wrocławskim aktorem, panem Adamem Cywką. Rozmowę w sali teatralnej poprowadził tandem nauczycielsko-uczniowski: pani Mariola Mackiewicz i Karolina Warzecha z kl. I b. 

 

W trakcie międzypokoleniowego wywiadu poruszano przeróżne tematy: od ścieżki kariery teatralnej wiodącej przez Teatr Polski we Wrocławiu, gdzie aktor grał w sztukach reżyserowanych przez J. Klatę, M. Strzępkę czy Rudolfa Ziołę, poprzez  trudną sztukę dubbingowania filmów (np.”Włatcy Móch”), kreowanie bohaterów seriali (jak choćby: „Artyści”, „Lekarze”, „Barwy szczęścia”), aż po wątek pracy w charakterze wykładowcy na wrocławskiej PWST. Ostatni, najbardziej aktualny, sukces gościa Alchemii teatralnej ma związek z głośnym filmem „Cicha Noc” w reżyserii P. Domalewskiego, w którym zagrał postać Wujka Jurka. Jak p. Adam Cywka wyznał: „W każdej rodzinie jest taki Wujek Jurek, który ma zawsze w zanadrzu zabawne powiedzonko na każdą okoliczność…”, omawiając charakter tego wyrazistego bohatera. Niebawem przekonamy się, jakim filmem jest produkcja nagrodzona na festiwalu w Gdyni.

Aktor okazał się interesującym i elokwentnym rozmówcą, a uczniowie klasy 2 d, którzy brali udział w spotkaniu, byli bardzo zadowoleni ze spotkania i zadawali panu Adamowi wiele pytań związanych przede wszystkim z jego pracą zawodową, ale nie zabrakło tez pytań o życie prywatne aktora.

Karolina Warzecha klasa I B

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg