jFontSize
A- A A+
23 września 2017 roku w ramach wydarzenia „Czas na teatr. Teatr na czasie” w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z aktorką Joanną Kulig i reżyserem Maciejem Bochniakiem – jej mężem, które miałam przyjemność poprowadzić razem z moją polonistką panią prof. Mariolą Mackiewicz.

 

Starałam się do tego przygotować jak najlepiej, więc przez kilka dni czytałam wiele wywiadów i oglądałam filmy, w które zaangażowani byli bohaterowie spotkania (m. in. „Sponsoring”, „Disco polo”, ”Pokój”, „Nieulotne” czy „Miliard szczęśliwych ludzi”). Okazało się, że już na dziesięć minut przed pojawieniem się naszych gości, wszystkie miejsca zostały zajęte, a wejście artystów zostało nagrodzone gromkimi brawami. Zaanonsował i wybitny duet, i nas, prowadzące, świdniczanin Juliusz Chrząstowski, zaprzyjaźniony z parą artystów.

Jako że nigdy nie uczestniczyłam w podobnym przedsięwzięciu, stresowałam się odrobinę, jednak rozmowa z naszymi gwiazdami szybko mnie pochłonęła i nie zwracałam na to uwagi. Spotkanie toczyło się wartko, wszyscy z chęcią słuchali zabawnych historii pani Joanny i ciekawostek, które o swojej pracy opowiadał reżyser. Joanna Kulig była bardzo spontaniczna i bezpośrednia, toteż urzekła słuchaczy. Pan Maciej rzeczowo, ale i dowcipnie opowiadał o tworzeniu filmów, co też odebrano życzliwie.

Świetnie uzupełniałyśmy się z polonistką. Kiedy ja zadawałam pytania, druga rozmówczyni krótko dzieliła się z widownią swoimi wrażeniami z filmów, które reżyserował pan Maciek bądź w których brała udział pani Joanna. Dzięki wywiadowi mogliśmy zrozumieć pełniej, jakimi są artystami. Sądzę, że spotkanie w Bibliotece Miejskiej było nie tylko zwykłym spotkaniem dla fanów, ale również ucztą duchową i intelektualną.

Dla mnie niezaprzeczalnie była to ogromna przyjemność, by poznać dwoje młodych ludzi, związanych z polską kulturą i jeszcze przeprowadzić z nimi wywiad na żywo w obecności publiczności.

Maja Szymaszkiewicz, klasa III B

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.JPG23.JPG