17 marca maturzyści z naszej szkoły udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Podczas kilkugodzinnego pobytu w sanktuarium uczniowie II LO uczestniczyli we Mszy świętej, konferencji i Drodze Krzyżowej.

Mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył ks. biskup Ignacy Dec, maturzyści z całej diecezji świdnickiej zostali powierzeni opiece Maryi. Następnie odbyła się konferencja, którą wygłosił ks. Arkadiusz Raczyński.

Kapłan przekonywał młodzież maturalną, że Pan Bóg każdemu człowiekowi chce dać nowe imię prawdziwego chrześcijanina. Zachęcał ją także do podjęcia trudu nawrócenia. Na potwierdzenie, że jest to możliwe, świadectwo złożył p. Marcin Sawicki, który po latach życia daleko od Pana Boga, nawrócił się i dziś zachęca innych ludzi do pójścia tą drogą.

Pielgrzymka zakończyła się Drogą Krzyżową specjalnie przygotowaną i skierowaną do uczestniczącej w niej młodzieży. Po niej ks. Biskup udzielił wszystkim pielgrzymom pasterskiego błogosławieństwa.

Agnieszka Kurzawa

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg