7 i 8 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty pisania recenzji płytowych, które prowadził pan Tomasz Doksa, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Magnetofonowej”. Wzięli w nich udział uczniowie naszego liceum i goście z III LO. Uczyliśmy się pisać recenzje i okazało się, że wcale nie jest to takie łatwe, jak nam się wydawało.

Dowiedzieliśmy się, że praca dziennikarza nie jest „ciepłą posadką” przy biurku. To ciężki zawód, który wiąże się z ciągłymi wyjazdami, przeprowadzaniem wielu wywiadów oraz szybkim pisaniem jednocześnie kilku prac w krótkim czasie. Warsztaty nauczyły nas, między innymi, tego, że nie możemy przejmować się krytyką, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, mający inne zdanie od naszego.

Zajęcia trwały dwa dni, dzięki czemu mogliśmy napisać własne recenzje, które większość uczestników wysłała na świdnicki konkurs.

Angelika Krynicka, Dawid Rawski, klasa 1D

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg