15 marca 2019 r. - w piętnastą rocznicę Diecezji Świdnickiej (powołaną przez Jana Pawła II 24 lutego 2004 r.) - byliśmy pomodlić się i oddać w opiekę w szczególności naszych trzecioklasistów, uczestnicząc w XV Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę pod przewodnictwem i z homilią JE ks. biskupa Ignacego Deca. Tym razem nie obyło się bez przygód, ale każdy z maturzystów miał okazję uczestniczyć w Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu oraz w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

II LO im. Stefana Banacha jest organizatorem I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych.

Etap szkolny odbył się 26 lutego 2019 r. w 16 szkołach powiatu świdnickiego. Do kolejnego etapu zakwalifikowanych zostało 32 uczniów. Odbędzie się on 19 marca o godz. 11.00 w budynku II LO.

Życzymy powodzenia.

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu powiatowego I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych.

Wczoraj, 27.02.2019, w czytelni szkolnej odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów na temat sztuki debatowania, umiejętności retorycznych i jakże ważnej w dzisiejszych czasach umiejętności logicznego myślenia.

W związku ze śmiercią JANA FERDYNANDA OLSZEWSKIEGO – polskiego polityka, adwokata i publicysty oraz ogłoszeniem żałoby narodowej od 15 lutego do 16 lutego, do godz. 19.00 można się wpisać do szkolnej Księgi kondolencyjnej. Będzie ona wystawiona w holu szkoły do jutra.

Z okazji Dnia Świętego Walentego składamy Wszystkim moc najpiękniejszych życzeń!

We środę (13 lutego 2019 r.) odbyło się spotkanie przeznaczone w szczególności dla klas trzecich z Prokuratorem Rejonowym - p. Markiem Rusinem. Prokurator postanowił skupić się na prawie karnym.

Co robić czasie ferii?

Po prostu jeździć na nartach!

Z 44 uczestników wycieczki do Rzeczki grono narciarzy powiększyło się o 14 osób. To te osoby, które pierwszy raz w życiu miały narty „na nogach”. Doskonale sobie dawały radę. Chyba nie żałują, bo wysiłek, który podjęły, z pewnością się opłacił. Zdecydowana większość z nich po godzinie wjeżdżała już na wyciągu i nie miała problemów by zjeżdżać z samej góry. Cieszy też fakt, że tak spora grupa uczniów bardzo dobrze jeździ na nartach. Zapewne wezmą udział w zawodach narciarskich, które planujemy zorganizować po feriach.

Dzisiaj (22 stycznia 2019 r.) odbyły się w auli szkolnej dla naszej młodzieży prezentacje rodzimych uczelni. Przedstawiono wśród nich oferty: Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Politechniki Łódzkiej, Wyższej Szkoły Biznesu i Nauki o Zdrowiu w Łodzi, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Grupy Uczelni Vistula w Warszawie, Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu, Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy. Dziekan tej ostatniej gorąco zachęcał zebranych do studiowania na miejscu.

Z inicjatywy młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha przyłączyliśmy się do akcji "Murem za Owsiakiem".

Wcześniej młodzież aktywnie kwestowała 13 stycznia, podczas spotkania w auli zostały im wręczone podziękowania. Wolontariuszami w kweście ulicznej byli: Agata Sudomierska, Natalia Rejman, Natalia Szaradowska, Ida Wcisło, Aleksandra Średnicka, Dawid Rawski, Weronika Sajbura, Magdalena Marciniszyn, Aleksandra Jakubik oraz Anna Wierzbicka-Huk.

Wspólne zdjęcie autorstwa Kasi Domańskiej.

Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA (2 listopada 1965-14 stycznia 2019) wstrząsnęła całą Polską, również społecznością II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy. Oddajemy hołd Panu prezydentowi. Składamy wyrazy ogromnego żalu i współczucia najbliższym Zmarłego, solidaryzujemy się z mieszkańcami Gdańska i całej naszej Ojczyzny.

NIECH PAN PREZYDENT SPOCZYWA W POKOJU!

Żałoba narodowa obowiązuje od najbliższego piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00. Oznacza to, że odwołane zostaną wszelkie imprezy kulturalne i rozrywkowe.