jFontSize
A- A A+

Na prośbę pana Karola Liwirskiego, honorowego Prezesa Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Samorząd Uczniowski II LO włączył się w akcję zbierania środków na wsparcie budowy Pomnika Orląt Lwowskich w Krakowie. Zebrane środki (110 zł) zostały przekazane na konto Budowy Pomnika „Orlęta – Obrońcy Lwowa – 1918”.

W środę nasze liceum odwiedziła trupa teatralna "Wild West Theatre", która swoje przedstawienie wystawia w języku angielskim. "Wild West Theatre" został założony rok temu przez dwóch aktorów: Mike'a Mareinkowskiego i Piotra Malasińskiego, którzy w swoich sztukach nawiązują do problemów takich jak: cyberprzemoc i relacje rodziców z dziećmi. Spektakl, który grupa wystawiła dla uczniów naszego liceum, nosił tytuł „The Night In”.

Od 10 lat nasza szkoła organizuje Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych. W tym roku wzięło w nim udział 44 uczniów klas gimnazjalnych z 10 szkół powiatu. 

27 marca 2018 r. odbyło się spotkanie autorskie p. prof. M. Mackiewicz – autorki książki „Koniec świata zapachów, czyli przewrotna historia z węchem w roli głównej” i p. Bożeny Pytel – autorki zdjęć do tej publikacji. Spotkanie odbyło się w świetlicy przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy, prowadziła je Angelika Krynicka (kl. II D), a jego inicjatorką była p. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

24 marca 2018 r. uczniowie kl. I i II biologiczno-chemicznej wzięli udział w I edycji projektu „LabDay” na Politechnice Wrocławskiej. W ramach zajęć wysłuchali trzech wykładów, m. in. na temat ciekłych kryształów czy wykorzystania katalizatorów w technologii chemicznej.

24 marca odbyła się uroczystość pożegnania Profesora Leszka Stefańskiego, matematyka, byłego nauczyciela II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

http://swidnica24.pl/profesor-leszek-stefanski-zostanie-we-wdziecznej-pamieci-uczniow/

Apostołowie Niepodległości - tym programem organizatorzy „podtrzymują płomień niepodległości”, systematycznie przybliżając osoby z Kościoła Rzymskokatolickiego, przekazując historyczną wiedzę o krzewicielach patriotyzmu po 1918 r., ludziach z minionego stulecia, którzy mieli znaczący wpływ na stan i poczucie wolności milionów Polaków.

W miniony piątek, 16 marca br., odbyła się XIV Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Uczestniczyli w niej uczniowie klas trzecich po opieką ks. Marcina Januszkiewicza, ks. Daniela Koprowskiego i p. wicedyrektor Zofii Skowrońskiej-Wiśniewskiej.

14 marca 2018 r. uczestniczyliśmy w XVI Giełdzie Edukacyjnej szkół średnich organizowanej przez Szkołę Podstawową w Lutomi Dolnej. Zaprezentowaliśmy gimnazjalistom z Lutomi, Witoszowa Dolnego, Pszenna, Marcinowic i Roztoki  naszą ofertę edukacyjną i serdecznie zachęcaliśmy naszych młodszych kolegów do wyboru naszego liceum.