Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy, razem z innymi uczniami Powiatu Świdnickiego, w trakcie uroczystej gali otrzymali Stypendium Starosty Świdnickiego. W kategorii najlepszy maturzysta nasi absolwenci: Patryk Rychel i Jakub Pawłowski okazali się maturzystami, którzy najlepiej w Powiecie Świdnickim zdali ten egzamin. Ich średni wynik z przedmiotów rozszerzonych przekroczył 96%.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 już za nami. W poniedziałek, 3 września 2018 r., punktualnie o godz. 10 Hymnem Polski - Mazurkiem Dąbrowskiego rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pierwsi powitali zgromadzonych: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, absolwentów i gości prowadzący spotkanie - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Dominik Drej oraz Natalia Łużna. Ciepłe słowa powitania, życzenia wspaniałego roku szkolnego, samych sukcesów naukowych i wychowawczych, skierował do zgromadzonych p. dyr. Jacek Iwancz, który również zapoznał uczniów z organizacją nadchodzącego roku szkolnego. Ślubowanie klas pierwszych w obecności sztandaru szkolnego wypełniło kolejny punkt uroczystości.

22 czerwca 2018 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018. Wzięli w niej udział uczniowie klas I i II, rodzice, nauczyciele, absolwenci i pracownicy Szkoły. Spotkanie całej społeczności prowadziła Katarzyna Kuriata z kl. II A oraz Dominik Drej z kl. I C. W uroczystości wziął udział poseł na Sejm RP – p. Wojciech Murdzek, a Olga Węgłowska z kl. I D uświetniła ją swoim śpiewem.

Uprzejmie informujemy, że 3 września 2018 r. (poniedziałek) o godzinie 12.00 w sali widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przy ul. Pionierów 30, odbędzie się uroczyste wręczenie Nagród Starosty dla najlepszych maturzystów i olimpijczyków. Zapraszamy wszystkich nagrodzonych uczniów.

Jeśli prawdziwym powodem napisania poematu „Bal w Operze” był sprzeciw Tuwima wobec rodzącego się w latach trzydziestych faszyzmu, to naszym, Alchemii, impulsem do wybrania tego tekstu jest wpisana w ten pamflet niezgoda na zezwierzęcenie obecnego świata, pełnego pogoni za władzą, pieniądzem, seksem czy kiczowatością.

Dla teatru doskonałym materiałem jest zestawianie obok siebie nastroju wysokiego z niskim, patosu z trywialnością, a tak się dzieje we wszystkich jedenastu częściach tego poematu z 1936 roku.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia we wrześniu!

bo Przemysław Bluszcz, gość spotkania w ramach Alchemii Teatralnej, które odbyło się w sali ŚOK-u 10 czerwca 2018 r., swymi rolami oplótł najpierw scenę w teatrze legnickim, a od kilku lat wkomponował się w zespół aktorski warszawskiego „Ateneum”. Bo tworzy ważne kreacje w filmach fabularnych („Skazany na bluesa”, „Być jak Kazimierz Deyna”, „Drogówka”, „Konwój”) i serialach („M jak Miłość”, „Czas honoru”, „Ratownicy”). Bo zniewala słuchaczy audiobooków swoim niskim głosem jako lektor mrocznych powieści kryminalnych („Służby specjalne”, „Krucyfiks”, „Szadź”). Bo dubbinguje wiele filmów. Tak więc Bluszcz pleni się wszędzie i ozdabia artystyczny pejzaż.

IV Świdnicka Noc z Biologią, która miała miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy, już za nami - w tegorocznej edycji uczestniczyło 250 uczniów ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i świdnickich liceów. Gościliśmy uczniów z ze szkół podstawowych numer: 1, 2, 315, 4, 8, 105 w Świdnicy oraz klasy gimnazjalne z Witoszowa Dolnego, Marcinowic, Pszenna, Jaworzyny Śląskiej i Świebodzic a także Gimnazjum Katolickie. Od czterech lat naszymi gośćmi są uczniowie z III LO i I LO w Świdnicy, którzy również w tym roku przybyli w licznej grupie.

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. odbędzie się coroczny festyn w Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego na osiedlu Zarzecze w Świdnicy. W programie przewidziane są przeróżne atrakcje, w tym loteria fantowa. Serdecznie zapraszamy do udziału całą społeczność II LO, gdyż jesteśmy współorganizatorami tego wydarzenia. Jednocześnie prosimy o przynoszenie do biblioteki szkolnej rzeczy nadających się na fanty.

Kolejnym gościem Alchemii teatralnej będzie znany aktor, krajowy specjalista od ról czarnych charakterów – Przemysław Bluszcz. Jest członkiem zespołu Teatru Ateneum w Warszawie. Ukończył wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przez długi czas związany był z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie stworzył ponad 40 ról. Grywa również na scenach Teatru Współczesnego we Wrocławiu, Teatru Polonia i Teatru Studio w Warszawie. Ma na swoim koncie nagrody aktorskie festiwali teatralnych w Kaliszu, Zabrzu, Szczecinie i Bydgoszczy.