W związku z trwającym Tygodniem Biblijnym pod hasłem "Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego", 16 maja 2019 r. przedstawiciele naszej szkoły (uczniowie klasy 2 c) wzięli udział w VI Maratonie Biblijnym, który odbył się w kościele pw. Św. Józefa w Świdnicy.

Podczas tego wydarzenia czytane były fragmenty Ewangelii wg św. Jana. W przerwie pomiędzy prezentowanymi fragmentami, ksiądz prowadzący to spotkanie opowiadał o znaczeniu światła i ciemności w Piśmie Świętym. Był to czas, który na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Tradycją II Liceum Ogólnokształcącego jest organizowanie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Przez dziesięć lat był on dedykowany uczniom szkół gimnazjalnych od tego roku zmienił nazwę. Wręczenie nagród laureatom i finalistom I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych, przygotowanego przez panią Iwonę Juźwę i panią Honoratę Kierul odbyło się podczas Dnia Otwartego.

Abiturienci II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha rozpoczęli maturalne zmagania.

Trzymamy kciuki za wyniki egzaminów i życzymy powodzenia w rekrutacji na wymarzone kierunki studiów!

27 marca 2019 r. odbyła się w auli szkolnej kolejna edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sejmie. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy p. poseł na Sejm Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, a w pierwszej części spotkania uczestniczył dyrektor Wydziału Oświaty p. Grzegorz Stawarz. Celem całego przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy o polskim parlamentaryzmie. Zadania, z którymi przyszło zmagać się uczniom, miały formę testu sprawdzającego wiedzę z zakresu działania współczesnego parlamentu, funkcji Sejmu i Senatu oraz trybu ustawodawczego.

W II LO spotkaliśmy się z panem Eckhardem Hoffmanem, autorem książki o Emilu Krebsie - słynnym poliglocie pochodzącym z Dolnego Śląska. Pani Alicja Stawarz, pani Aleksandra Królak-Wąsowicz, dyrektor szkoły w obecności wnuka naszego niemieckiego przyjaciela rozmawiali z panem Hoffmanem o kontynuacji projektu poświęconego Emilowi Krebsowi oraz o kolejnej edycji Konkursu Językowego. Szkoła otrzymała od pana Hoffmanna egzemplarze jego książki.

Do kolejnego etapu konkursu języka angielskiego organizowanego przez naszą szkołę zakwalifikowało się siedmiu uczniów szkół podstawowych. Są to: Bartosz Piekielny, Julia Tobiasz oraz Sara Bilska ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, Monika Manowska i Kalina Kwiecień ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy, Julia Mielcarz z SP nr 4 w Świdnicy oraz Kacper Wilgus z Katolickiego Niepublicznego Gimnazjum.

Część ustna etapu powiatowego odbędzie się 2 kwietnia.

Laureaci i finaliści konkursu otrzymają nagrody 6 kwietnia, podczas Dnia Otwartego II LO.

Życzymy powodzenia.

Lista uczniów zakwalifikowanych do części ustnej I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych.

15 marca 2019 r. - w piętnastą rocznicę Diecezji Świdnickiej (powołaną przez Jana Pawła II 24 lutego 2004 r.) - byliśmy pomodlić się i oddać w opiekę w szczególności naszych trzecioklasistów, uczestnicząc w XV Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę pod przewodnictwem i z homilią JE ks. biskupa Ignacego Deca. Tym razem nie obyło się bez przygód, ale każdy z maturzystów miał okazję uczestniczyć w Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu oraz w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

II LO im. Stefana Banacha jest organizatorem I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych.

Etap szkolny odbył się 26 lutego 2019 r. w 16 szkołach powiatu świdnickiego. Do kolejnego etapu zakwalifikowanych zostało 32 uczniów. Odbędzie się on 19 marca o godz. 11.00 w budynku II LO.

Życzymy powodzenia.

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu powiatowego I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych.

Wczoraj, 27.02.2019, w czytelni szkolnej odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów na temat sztuki debatowania, umiejętności retorycznych i jakże ważnej w dzisiejszych czasach umiejętności logicznego myślenia.

W związku ze śmiercią JANA FERDYNANDA OLSZEWSKIEGO – polskiego polityka, adwokata i publicysty oraz ogłoszeniem żałoby narodowej od 15 lutego do 16 lutego, do godz. 19.00 można się wpisać do szkolnej Księgi kondolencyjnej. Będzie ona wystawiona w holu szkoły do jutra.