3 lutego w hotelu Maria odbył się Bal Studniówkowy II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha. Zabawa trwała do samego rana. Maturzystom życzymy, aby udana zabawa była dobrą prognozą egzaminu maturalnego.

Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tegorocznego balu.

W świąteczny nastrój w II LO wprowadzili nas uczniowie klasy I b przygotowując Jasełka. Artystycznie wykonane przedstawienie oraz porywające występy wokalne wprawiły wszystkich w doskonały nastrój.

Spotkaliśmy się (17 grudnia 2017 r.) kolejny już raz w świdnickim teatrze na premierowym spektaklu i jubileuszowym bankiecie wydanym z okazji dziesięciolecia występów grupy dorosłych w ramach projektu „Alchemia Teatralna”, pod przewodnictwem Juliusza Chrząstowskiego - niezapomnianego absolwenta II LO, aktora Narodowego Teatru Starego w Krakowie, znanego nam także z wielu ról filmowych.

11 grudnia 2017 r. odbyło się w auli II LO spotkanie uczniów naszego liceum oraz innych szkół z przedstawicielami Urzędu Miasta, na czele z p. prezydent Beatą Moskal-Słaniewską, jak również z przedstawicielami Fundacji Ligi Niezwykłych Umysłów. Łącznie w warsztatach „Your Future in Technology” (Twoja przyszłość w technologii) – w ramach „Godziny kodowania” uczestniczyło ponad 100 uczniów ze świdnickich placówek.

Świdnica jest miastem, którego kalendarz imprez obfituje w wydarzenia kulturalne. W bardzo wielu z nich chętnie biorą udział uczniowie II LO, a ich inicjatorką jest nasza polonistka, pani Mariola Mackiewicz.

11 grudnia br. w ramach Alchemii teatralnej odbyło się spotkanie z wrocławskim aktorem, panem Adamem Cywką. Rozmowę w sali teatralnej poprowadził tandem nauczycielsko-uczniowski: pani Mariola Mackiewicz i Karolina Warzecha z kl. I b.

O magii teatru opowiadał uczniom klasy I d oraz III d pan  Krzysztof Dix ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wykład bogato ilustrowany zdjęciami ze słynnych przedstawień dzieł R. Wagnera, R. Straussa czy Szekspira dotyczył zmian, jakie na przełomie XIX i XX wieku wprowadzili wielcy reformatorzy teatru – E. G. Craig i A. Appia. Młodzież mogła porównać różne koncepcje inscenizacyjne tych samych utworów i przekonać się, jaki wpływ wywarli na współczesną sztukę sceniczną twórcy tzw. Wielkiej Reformy Teatru.

Dziękujemy i czekamy na dalszy ciąg wykładu!

W czwartkowe popołudnie (23 XI 2017 r.), podczas obchodów 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy oraz 10-lecia Ogólnopolskiej Biesiady Literackiej, przyznano nagrodę specjalną Miasta Świdnicy (3 tys. zł) dwóm świdniczankom: p. Marioli Mackiewicz – nauczycielce w II LO, literatce, aktorce świdnickiej „Alchemii Teatralnej” oraz p. Bożenie Pytel - fotografce i animatorce kultury, żonie biskupa diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Panie zostały uhonorowane za stworzenie wyjątkowej publikacji.

28 listopada 2017 r. w Bibliotece Miejskiej w Świdnicy odbyło się spotkanie ze świdnickim artystą i mówcą motywacyjnym Mariuszem Kędzierskim, który jest znanym i miło wspominanym absolwentem naszej szkoły. W wydarzeniu organizowanym w ramach projektu „Zostańcie z nami” uczestniczyło 5 uczennic z klasy l B.

W miniony poniedziałek (13 XI 2017 r.) uczniowie oraz grono pedagogiczne II LO w Świdnicy mieli okazję porozmawiać ze świdnickim biskupem - Ignacym Decem, który przybył do naszej szkoły.

10 listopada w auli szkolnej odbyła się nietypowa lekcja historii. Klasa II d, posiłkowana klasą II a, pod patronatem pań profesor Małgorzaty Krawczyk i Iwony Juźwy, opowiedziała zebranym pierwszo i drugoklasistom o drodze, jaką niestrudzeni Polacy przeszli, aby odzyskać utraconą wolność.