jFontSize
A- A A+

"Początki walentynek sięgają czasów starożytności. Z 14 na 15 lutego lutego w starożytnym Rzymie uroczyście obchodzono tzw. wigilię Luperkaliów, czyli święta ku czci bożka płodności i urodzaju. W trakcie uroczystości mężczyźni wrzucali do urny zapisane skrawki papieru. Widniały na nich imiona wszystkich dziewcząt mieszkających w Rzymie. W urnie znajdowały się także krótkie wierszyki miłosne. Na koniec dnia odbywało się losowanie karteczek, co miało na celu połączenie par. Stworzone w ten sposób pary musiały dotrzymać sobie towarzystwa do końca obchodów."

Sandra Janikowska, Dziennik Bałtycki 27.02.2020

W tym roku Walentynki wypadają w ferie zimowe, dlatego II Liceum im. Stefana Banacha obchodzi święto zakochanych tydzień wcześniej.

Od poniedziałku do środy każda chętna osoba będzie miała możliwość wysłania anonimowego listu poprzez pocztę walentynkową. Swoją kartkę włóżcie do zaadresowanej koperty.

6.02.2020 odbędzie się dzień kolorowy. Prosimy o symboliczne ubranie się w kolorach miłości - czerwonym oraz różowym lub zaznaczenie w inny sposób tego dnia.

Samorząd Uczniowski