9 czerwca 2017 w II Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się III. Świdnicka Noc z Biologią. Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo interesująco, dla uczestników przygotowano warsztaty, dyskusje i laboratoria oraz wykłady.

• Wspólnie z prowadzącym będziecie rozważać czy ryby odczuwają ból?
  • Dowiecie się w jaki sposób pasożyt wywiera wpływ na organizm żywiciela i do czego go zmusza.
  • Jeśli biopolimery to mikroskopijne klocki lego, to co można z nich zbudować? Na to pytanie odpowiedzą prowadzący warsztat „O architekturze galaretki”.
  • Warsztat o martwym drewnie udowodni, że nic w przyrodzie się nie marnuje.
  • Storczyki w nowej, „ mrocznej” odsłonie – Dracula Luer - książę ciemności. Te zajęcia mogą zmienić nasze postrzeganie parapetowych ślicznotek.
  • Warsztat – „Od molekuł do człowieka” skierowany jest do domowych detektywów z naukowym zacięciem.
  • „Botanika na talerzu” - wyjawi nam skład posiłków a może nas zaskoczy?

Te i inne zajęcia wypełnią piątkowe popołudnie i wieczór, zaczynamy o 15:00 w auli szkoły, koniec spotkania o 21:00. Szczegółowe programy dla zgłoszonych grup zostaną dostarczone wraz z zaproszeniami.

Zapraszamy!!!!