Dnia 12.12.2007 w naszej szkole gościliśmy J. E. ks. Biskupa Ignacego Deca. Spotkanie rozpoczęło się w auli szkolnej, w której młodzież powitała ks. Biskupa kwiatami oraz pieśnią ,,Pan jest mocą swojego ludu’’.
    Po krótkim przemówieniu p. Dyrektora ks. Biskupa rozpoczął swój wykład na temat wartości w życiu każdego człowieka. Odwołał się w nim do znanych słów Jana Pawła II mówiących o tym, że każdy z nas ma swoje Westerplatte.
    Zaraz po wystąpieniu w auli ks. Biskup spotkał się z gronem pedagogicznym. Złożył życzenia świąteczne, wspomniał o odpowiedzialności ciążącej na nauczycielach wychowujących współczesną młodzież.
    Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Atmosfera spotkania była, jak zwykle w II LO, niezwykle sympatyczna i mile zaskoczyła naszego gościa.

Zdjęcia: