Rok 2022 w Świdnicy został ogłoszony rokiem Bolka II Małego i z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy podjęła się stworzenia unikatowego rękopiśmiennego egzemplarza „Rapsodii Świdnickiej” autorstwa Władysława Jana Grabskiego, zatytułowanego „Rękopis dla Bolka”. Zadanie to było możliwe do zrealizowania dzięki zaangażowaniu świdniczan, w tym także piętnastu uczniów naszej szkoły, którzy w maju 2022 r. przepisywali rozdział VIII „Rapsodii Świdnickiej” pt. „Sprawy księstw”.
W listopadzie gotowy egzemplarz „Rękopisu dla Bolka” gościł w naszej szkole i wszyscy zainteresowani mieli okazję podziwiać efekt pracy kilkuset osób, które wzięły udział w stworzeniu tej nietypowej wersji „Rapsodii Świdnickiej”.

1.jpg3.jpg_MG_1731.JPG_MG_1737.JPG_MG_1741.JPG_MG_1742.JPG