Biblioteka szkolna II LO, jak co roku, włącza się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r., obchodzone było w czwarty poniedziałek października, a od 2008 r. – przez cały październik.
Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: Baśnie i legendy z całego świata.
W ramach obchodów MMBS zapraszamy uczniów do  wzięcia udziału w X konkursie literackim „Książka daje nam tym więcej – im więcej od niej wziąć chcemy” na prezentację dowolnej książki.
Zapisy i wszelkie informacje o konkursie można uzyskać w bibliotece.
Zapraszamy!