Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który w tym roku przebiegał pod hasłem „WYOBRAŹ SOBIE…”, w środę (23 października 2019 r.) odbył się w czytelni szkolnej VIII Konkurs na prezentację książki: KSIĄŻKA DAJE NAM TYM WIĘCEJ – IM WIĘCEJ OD NIEJ WZIĄĆ CHCEMY”. Spotkanie poprowadzili: Paulina Grzyb i Grzegorz Kania z kl. 3 d, a do konkursu przystąpiło sześciu uczniów:

Barbara Klewecka (I ap) – Lene Kaaberbøl: Niezwykły dar Diny

Magdalena Moc (I ap) – Michael Thomas Ford: Notatki samobójcy

Hubert Gościmski (I dp) - Barbara Kosmowska: Pozłacana rybka

Grzegorz Franeczek (I dp) – Henryk Sienkiewicz: Quo vadis

Paulina Grzyb (III d)– Fiodor Dostojewski: Zbrodnia i kara

Grzegorz Kania (III d) – Mario Puzo: Ojciec chrzestny

Prezentujący przedstawiali wybrane przez siebie pozycje książkowe, zachęcając zebranych do ich przeczytania. Jury w składzie: panie profesorki: Zofia Skowrońska-Wiśniewska, Iwona Juźwa, Honorata Kierul, Iwona Tomaszewska w swojej ocenie wzięło pod uwagę liczne walory tych prezentacji.

Przyznano następujące nagrody:

I m. – Hubert Gościmski

II m. – Paulina Grzyb

III m. – Grzegorz Franeczek

wyróżnienia otrzymali: Magdalena Moc, Barbara Klewecka, Grzegorz Kania.

Nagroda publiczności przypadła Hubertowi Gościmskiemu z kl. 1 d.

Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia uhonorowani zostali słodyczami, wyróżnieni biletami do kina, a zwycięzcy dodatkowo interesującymi pozycjami wydawniczymi.

Dziękujemy klasie 1dp za kibicowanie koleżankom i kolegom w tym sympatycznym i bardzo inspirującym konkursie.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg