W miniony czwartek, w ramach świdnickiego projektu edukacyjnego CZAS NA TEATR, odbyło się w czytelni szkolnej spotkanie z Karoliną Wycisk (absolwentką II LO) – doktorantką UJ, krytyczką teatralną, edukatorką i kuratorką, która realizuje projekty artystyczno-naukowe w obszarze teatru, tańca współczesnego i performansu. Jej wczorajszy wykład nosił tytuł: Teatr tańca – o co w tym chodzi? Jak się łączy teatr z tańcem i czy taka kombinacja jest popularna w rozwoju sztuk scenicznych.

Pani Karolina - szczególnie przejęta obecnością w swojej starej szkole – w oparciu o własne przemyślenia, omówiła źródła teatru tańca oraz przybliżyła uczniom kl. I c pod opieką p prof. Renaty Dudy dokonania i idee artystów, którzy na kształtowanie się tej formy sztuki widowiskowej wywarli największy wpływ. Zaprezentowała ważniejsze definicje tego zjawiska artystycznego funkcjonujące w historii w XX-wiecznej sztuki. Zwróciła uwagę na wąskie i szerokie rozumienie tego terminu, przybliżyła i zilustrowała obecne rozumienie teatru tańca i jego znaczenie w sztuce współczesnej.

Dziękujemy za tak niecodzienny, merytoryczny i emocjonujący wykład. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania!

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg