jFontSize
A- A A+

Od 22 marca 2019 r. w holu szkoły można oglądać kolejną już w szkole wystawę grafiki komputerowej pt. Sztuka do kwadratu tegorocznego maturzysty Andrzeja Kukli - ucznia klasy matematyczno-fizycznej, osiągającego duże sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH z matematyki (finał), twórcy logo naszej szkoły w roku 2018, zdobywcy Artystycznego STEFANA 2019 (nazwa statuetki pochodzi od imienia Patrona naszej szkoły). Andrzej grafiką zajmuje się od około 3 lat.

Tym razem wystawia przed biblioteką szkolną 15 swoich oryginalnych i niezwykle barwnych obrazów stworzonych za pomocą technik komputerowych, a są to: Dobudówka 1, Krzywizna nieba, Dobudówka 2, Świdnicki Rynek, Starość, Ukryty krzyk w mieście, 10 róż, Fallout, Ludwika Łazarza, Osiedle, Holak, Rau, Otso, Incepcja, Zegarmistrz.

Z ostatniej chwili. Kolejny sukces Andrzeja!

30 marca 2019 r. odbył się w jeleniogórskiej Czekoladziarni wernisaż wystawy trzecioklasisty pt. Sztuka do sześcianu, o której napisano:

tworzy prace różnorodne, jednak łączy je jeden wspólny mianownik: architektura. Najważniejszymi wartościami przy tworzeniu są dla Niego m.in. kolorystyka, która, jak twierdzi, powinna być wyrazista i pełna ekspresji. Budynki także nie są wybierane przez Andrzeja przypadkowo - każdy z nich jest w pewnym sensie wyjątkowy, pełen twórczego potencjału.

Pasja graficzna Andrzeja przerodziła się w profil na Instagramie o nazwie "rewbjoerg" oraz na Facebooku, gdzie znajduje się bogate archiwum prac Autora i stale pojawiają się nowe.

Gratulujemy Andrzejowi pasji, niewątpliwego talentu - i polecamy te wystawy każdemu, kogo interesuje tego typu sztuka, kto lubi oglądać niebanalne, mające własny styl, pełne dynamiki dzieła młodego, wrażliwego twórcy.

Podzielmy się z nim wrażeniami, bo przecież prace te w pewnym stopniu są kawałkiem Jego serca i duszy, czymś co zapewne ma dla Niego ogromne znaczenie.

01.jpg02.jpg03.jpg