jFontSize
A- A A+

We czwartek (28 marca) odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie z eteryczną wałbrzyszanką - Panią Barbarą Malinowską, poetką, autorką krótkich opowiadań, malarką, rysowniczką, dekoratorką wnętrz, ilustratorką książek i czasopism, miłośniczką kamieni szlachetnych, projektantką biżuterii i strojów, autorką wielu wystaw w całej Polsce.

Artystka przedstawiła młodzieży prezentację multimedialną z muzyką p. Barbary Piechury, połączoną z wystawką swoich prac. Twórczość poetycko-prozatorską B. Malinowskiej inspirowaną słowem i obrazem można podziwiać w tomikach: „Mój prywatny świat”, „Stokrotnik”, "Gdy anioł zastąpi drogę", "Cud który trwa", "Inspirująca nostalgia", „Pod teksty życia”. W Jej poezji i malarstwie dominują różnorodne ujęcia aniołów w onirycznym świecie, świecie marzeń sennych, tęsknoty, miłości, nadziei, a w pejzażach wrażliwej duszy zamyka ona swoją filozofię życia, która porusza słuchacza i zmusza do refleksji. Młodzież z wielką uwagą obejrzała przygotowaną miniaturę malarsko-poetycką, a następnie posypała się lawina pytań, zwłaszcza od uczniów próbujących swoich sił w pisaniu poezji i malowaniu.

Przysiadam na przełęczy wspomnień. W dole pola pełne westchnień, nadziei…

W górze skowronek ponad polami śpiewa o wiośnie wyczekanej, niechcianej, smutnej. W oddali zbocza gór pełne obietnic, nostalgii i czegoś, co mnie woła, a nazwać tego nie potrafię. Przysiadam i pochylam głowę nad wspomnieniami, pochylam głowę przed wiosną.

Pochylam głowę nad moim życiem, pochylam głowę przed przeznaczeniem.

Spragniona ciepłych promieni słońca, ciepłych słów.

                                                                                             Pod teksty życia: Przełęcz

Na przerwach można było nabyć drobiazgi, które artystka wraz z mężem przywiozła ze sobą, a były to: magnesy, ręcznie wykonane kartki, malowane deski, zawieszki itp.

Pani Barbara posiada swoją stronę internetową: http://www.basiamalinowska.pl /M.S./

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg