jFontSize
A- A A+

9 stycznia 2019 r. napisaliśmy ogólnoszkolne XXVII DYKTANDO, które corocznie przygotowuje i przeprowadza biblioteka szkolna. W auli szkolnej do zmagań ortograficznych zasiadło 49 uczniów z klas: I A, I B, I C, I D, II A, II B, II C, II D, III A, III D.

MISTRZEM ORTOGRAFII II LO w roku szkolnym 2018/2019

został P O N O W N I E!

Grzegorz Kania z kl. II D

II m. zajęła Kinga Kępa z kl. II A

III m. przypadło Katarzynie Chamerze i Dawidowi Rawskiemu z kl. III D

wyróżnienia otrzymali: Kamil Warmiński z kl. I B i Liwia Misztal z kl. II A

PODZIWIAMY I GRATULUJEMY!

Jednocześnie dziękujemy za niecodzienne zaangażowanie w poprawę tegorocznego dyktanda następującym uczniom: Karinie Zaborowskiej z kl. I B, Sarze Morawskiej, Marcie Niedźwieckiej, Julii Nitkiewicz, Urszuli Szuter z kl. I C, Kindze Kępie, Liwii Misztal, Konradowi Sosnowskiemu (także za opiekę nad sprzętem nagłaśniającym) z kl. II A, Karolinie Warzesze z kl. II B, Izabeli Horadczuk z kl. II C, Wiktorii Czarneckiej, Natalii Janiszewskiej, Klaudii Kasprzak z kl. II D oraz Dawidowi Rawskiemu z kl. III D.

Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy w roku szkolnym 2019/2020!

Maria Szymańska, Iwona Tomaszewska

A na koniec coś „ku pokrzepieniu serc”:

Często też mówię swoim studentom, że każdego z nas dopada czasami amnezja językowa. Sam miałem taki przypadek we Wrocławiu. Na jednym ze spotkań z czytelnikami wydanej właśnie mojej książki dziewczyna poprosiła o autograf z dedykacją „Dla Sylwii Kwiatkowskiej”. A ja zapomniałem, czy Sylwii napisać przez jedno, czy dwa „i”. W końcu piszę jej dedykację: „Sylwia Kwiatkowska niech przyjmie tę książkę na pamiątkę”. Następnego dnia opowiadam tę historię studentom. I co słyszę? Salwę śmiechu. Po chwili wstaje moja studentka i mówi, że rok wcześniej wpisałem jej na innej książce dedykację „Sylwce Kwiatkowskiej na pamiątkę”.

Źródło: Jan Miodek: Pomorze mówi poprawnie, gs24.pl, 24 kwietnia 2008

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg11.jpg