Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lo2/domains/lo2.swidnica.pl/public_html/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
BATIARZY LWOWSCY - ? II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
jFontSize
A- A A+

To właśnie we Wrocławiu powstało (w 1988 r.) pierwsze w Polsce oficjalne stowarzyszenie lwowian – Towarzystwo Miłośników Lwowa, mające na celu kultywowanie pamięci o utraconym mieście i popularyzację jego ogromnego dziedzictwa kulturalnego w Rzeczpospolitej. Świdnicki oddział tego stowarzyszenia utworzono rok później, czyli równe trzydzieści lat temu. Z tej okazji 25 października (czwartek) w ŚOK-u odbyła się uroczystość podsumowująca IX Dni Lwowa i Kultury Kresowej w Świdnicy oraz 30-lecie istnienia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w naszym mieście.

W części artystycznej tego wydarzenia nasi uczniowie: Andrzej Kukla i Marek Stanisławski (III A) wystąpili jako Szczepko i Tońko z dialogiem O dobrym wychowaniu. Przywołali oni pamięć niegdysiejszych bohaterów lwowskich przedmieść, najcharakterystyczniejszych chyba przedstawicieli mieszkańców tego niezwykłego miasta – lwowskich batiarów. Nasze „lwowskie chłopaki” bałakali z fasonem i otrzymali burzę oklasków.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg