W tym roku jest propozycja urozmaicenia ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbędzie się 8 czerwca 2018 r. o godz. 10.00, także w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele mogą pochwalić się czytaną książką na portalach społecznościowych.

Zabawa #JakCzytam jest prosta:

1. Wystarczy zrobić sobie selfie z czytaną książką (najlepiej podczas akcji)
  2. Wrzucić je na swój profil na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #JakCzytam w opisie
  3. Ustawić prywatność zdjęcia na publiczne, by wyświetlało się wszystkim użytkownikom
  4. Wziąć udział w losowaniu nagród (czytnik e-booków, 10 wybranych książek)

Zachęcamy, by wykorzystać naturalne dla młodzieży środki komunikacji. Badania pokazują, że rekomendacja koleżeńska jest najskuteczniejszą formą zachęty do czytania. Pokażmy, że czytaniem można i należy się chwalić. Plakat zabawy #JakCzytam powieszony jest w holu szkoły, obok biblioteki. Można go także pobrać tutaj. Zdjęcia opublikowane w ramach zabawy można podejrzeć tutaj.