jFontSize
A- A A+NA CZYTELNIANĄ SOFĘ
Gościu, pofolguj nieco, a odpoczni sobie,
Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie,
Choć się nawysszej wzbije, a proste promienie
Ściągną nad ciebie rozstrzelane cienie.
Tu ożywcze wiatry z pola zawiewają,
A słowicy i szpacy wdzięcznie ćwierkotają.
Tu z ksiąg licznych stronic chętne młode żywioły
Biorą naukę, która potym szlachci wszytkie stoły.
A ja błogą miękkością sprawić umiem snadnie,
Że każdemu łacno słodki sen przypadnie.
Wiedzy wprawdzie nie rodzę, lecz mię żak tak kładzie
Jako rzecz najzacniejszą w bibliotecznym składzie.

  Na umyśle prawdziwe bogactwa zależą,
Pod nim srebro i złoto, i pieniądze leżą...

(Pastisz fraszki Jana Kochanowskiego "NA LIPĘ" wg M.S.)

Jak co roku w maju, oprócz trzymania kciuków za wszystkich maturzystów, ważnym wydarzeniem w naszej szkole są Majowe Dni z Książką, które to promują wartościową literaturę i usługi biblioteczne. W ramach różnorodnych wydarzeń kulturalnych nasza szkolna skarbnica wiedzy zaprasza na wystawę reprodukcji w holu szkoły „Książka w malarstwie”, akcję pod tytułem „Okienne czytanie”, lekcje biblioteczne o Irenie Sendlerowej przygotowane przez kl. II C, konkurs literacki „Która książka (lektura) tak się kończy?”, kiermasz taniej książki… Zwieńczeniem tych Dni będzie udział całej społeczności szkolnej w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” 8 czerwca 2018 r. o godz. 10.00.

BĄDŹ Z NAMI!

Maria Szymańska, Iwona Tomaszewska

01.JPG02.JPG03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg