27 listopada 2017 r. odbyło się jubileuszowe XXV Ogólnoszkolne Dyktando 2017 oraz II Dyktando dla uczniów z dysleksją. Oba zorganizowała biblioteka szkolna. W auli szkolnej i czytelni do zmagań ortograficznych zasiadło 38 uczennic i uczniów z klas: I A, I B, I C, I D, II B, II D, III A, III D oraz uczeń Gimnazjum Katolickiego.

MISTRZEM ORTOGRAFII II LO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

został

Grzegorz Kania z kl. I D

II miejsce zajął Patryk Rychel z kl. III A

III miejsce przypadło Katarzynie Chamerze  z kl. II D

wyróżnienie otrzymała Kinga Kępa z kl. I A

W nagrodę uczniowie dostali interesujące nowości książkowe oraz vouchery do kina, które wręczył im p. dyr. Jacek Iwancz.

Dyktando poprawiali uczniowie:

Igor Beker (I A), Konrad Sosnowski (I A), Dawid Domeracki (I A), Natalia Rejman (I C), Zuzanna Kostuń (I C), Aleksandra Podwórna (I C), Karol Dolata (I D), Natalia Janiszewska (I D), Klaudia Kasprzak (I D), Natalia Moskwa (II B), India Bogusławska (II B), Alicja Bagrowska (II D), Katarzyna Chamera (II D).

W KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA KLAS I zwyciężyła Klaudia Kasprzak, która zilustrowała książkę „Park Jurajski” Michaela Crichtona.

Jury przyznało również wyróżnienia: Paulinie Grzyb, Wiktorii Krzyżańskiej oraz Natalii  Janiszewskiej. Wszystkie uczennice są z kl. I D.

GRATULUJEMY ZDOLNOŚCI ORTOGRAFICZNYCH, WYOBRAŹNI I UMIEJĘTNOŚCI PLASTYCZNYCH!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW ORTOGRAFII I RYSUNKU JUŻ ZA ROK!

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg15.jpg18.jpg19.jpg