Z okazji corocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w miniony wtorek (24 października 2017 r.), odbył się w czytelni szkolnej VI Konkurs na prezentację książki, który co roku przebiega w naszej szkole pod hasłemKSIĄŻKA DAJE NAM TYM WIĘCEJ - IM WIĘCEJ OD NIEJ WZIĄĆ CHCEMY.

Do prezentacji przystąpiło dziesięciu uczniów:

IA

Antoni Wojtasik – Gołkowski Michał: Moskal

Natalia Zarzeczna – Katarzyna Ryrych: Król

I B

Tomasz Kamionka – John Flanagan: Zwiadowcy

I D

Paulina Grzyb – Stephen King: Zielona mila

Wiktoria Krzyżańska – Joanne Kathleen Rowling: Harry Potter T.3

II D

Angelika Krynicka – Colleen Hoover: Hopeless

Michał Pfanhauser – Andrzej Sapkowski: Saga o Wiedźminie

Solomiya Nykolyn – Sara Antczak: Klatka

III C

Eleni Theodosiadou – Brian Tracy: Maksimum osiągnięć

III D

Mateusz Giedrowicz – Ray Bradbury: Kroniki marsjańskie

Konkurs świetnie poprowadzili uczniowie klasy III D: Izabela Holecka i Mateusz Giedrowicz.

Dziesiątka prezentujących z wielkim przejęciem przedstawiła wybrane przez siebie pozycje książkowe, zachęcając zebranych do ich przeczytania. Jury w składzie: panie profesorki: Maria Szymańska, Iwona Tomaszewska, Mariola Szaciło-Mackiewicz, Iwona Juźwa i Małgorzata Krawczyk w swojej ocenie brało pod uwagę nie tylko dobór książki, ale także liczne walory całej prezentacji.

Przyznano następujące nagrody:

I m. – Mateuszowi Giedrowiczowi

II m. – Angelice Krynickiej

III m. – Eleni Theodosiadou

wyróżnienie otrzymali:

Paulina Grzyb, Michał Pfanhauser i Tomasz Kamionka.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia (klasy II D i I D) uhonorowani zostali słodyczami, zwycięzcy dyplomami i talonami do Empiku, wyróżnieni dyplomami i interesującymi pozycjami wydawniczymi, które wręczyła p. wicedyrektor Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym sympatycznym i niezwykle inspirującym konkursie.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg