W naszej szkole, czerwiec już od wielu lat kojarzy się nie tylko z wycieczkami i  zakończeniem roku szkolnego ale też z popularyzacją wiedzy biologicznej w postaci wykładów, warsztatów i ćwiczeń oraz rozmów z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podtrzymując tradycję Świdnickich Nocy z Biologią organizujemy w tym roku Czerwcowe Spotkania z Biotechnologią.

Niebawem, 05.06.2020, odbędzie się spotkanie młodzieży z „Banacha” z zagadnieniami biotechnologicznymi. Planowane jeszcze w zeszłym roku wydarzenie przybierze, w związku z zaistniałą sytuacją, formę wykładów on-line. Tematy proponowanych wykładów zaciekawiły liczną grupę uczniów, przeszło 100 osób wysłucha najnowszych informacji o alergenach i alergiach, antynowotworowych terapiach celowanych i pozna biofizykę od kuchni.

Plan wydarzenia:

05.06.2020 12:00 krótkie rozpoczęcie i wykład "Alergeny i alergie"

13:00 wykład "Celowane terapie przeciwnowotworowe"

14:00 wykład "Biofizyka od kuchni"

15:00 Spotkanie ze studentami Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Życzymy dobrego odbioru.