Przed podjęciem decyzji o wyborze nowej szkoły zapraszam do zapoznania się z ofertą II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy. Przeczytaj, odwiedź II LO i zostań naszym uczniem!

Przeczytaj!

1. Wyróżniamy się efektywną pracą:
    • w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Rzeczpospolitej i Perspektyw stale jesteśmy klasyfikowani wśród najlepszych szkół w Polsce. W ostatnich latach uzyskaliśmy tytuły „Srebrnej Szkoły 2018 i 2015” i „Brązowej Szkoły 2016 i 2017”,
    • osiągamy wysokie wyniki na egzaminach maturalnych - zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i zdawanych na poziomie rozszerzonym,
    • mamy najwyższą zdawalność egzaminu maturalnego w mieście i powiecie,
    • mamy najwyższy w powiecie wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej, szczególnie w zakresie matematyki i przedmiotów przyrodniczych, który świadczy o jakości pracy szkoły i wysokich wynikach maturalnych,
    • uczniowie II LO są laureatami i finalistami olimpiad przedmiotowych - w ostatnim roku szczególnie w Olimpiadzie Wynalazczości,
    • w rankingu sportowym szczycimy się wysoką pozycją wśród najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie,
    • 68 absolwentów z 2017 rozpoczęło studia na Politechnice Wrocławskiej.
  2. Oferujemy:
    • wybór przedmiotów rozszerzonych w grupach klasowych i międzyklasowych (wybór w większym zakresie niż w standardowej ofercie),
    • współpracę z uczelniami (Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska),
    • twórcze rozwijanie Twoich zainteresowań i pasji,
    • doskonale przygotowaną kadrę pedagogiczną,
    • niepowtarzalną atmosferę, w jakiej do tej pory się nie uczyłeś,
    • możliwość rozwijania Twoich talentów - udział w olimpiadach i konkursach i zawodach sportowych,
    • możliwość wyjazdów zagranicznych i szlifowanie zdolności językowych dzięki programom edukacyjnym Unii Europejskiej (Anglia, Włochy),
    • naukę w sześciu nowych pracowniach przedmiotowych (chemia, biologia, fizyka, informatyka, matematyka i geografia), które zostaną w tym roku oddane do użytku.

Zostań!

Jeśli chcesz dobrze wykorzystać najbliższe lata nauki, dołącz do społeczności „drugiego”. Już się nie wahaj, przyjdź do Banacha!

Jacek Iwancz

Dyrektor II LO

Oferujemy bogaty wybór przedmiotów rozszerzonych oraz uzupełniających. Istnieje możliwość połączenia różnych przedmiotów na poziomie zaawansowanym np. matematyki i chemii, biologii z matematyką lub językiem angielskim, geografii i wiedzy o społeczeństwie.

Prowadzimy zajęcia ze stereochemii, rysunku technicznego w architekturze. Realizujemy zajęcia warsztatowe z dziennikarstwa oraz zajęcia z wiedzy o filmie i teatrze współczesnym. Od tego roku wprowadzamy zajęcia z programowania.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym w II LO:

MATEMATYKA (realizowana w klasach matematycznych oraz wybierana przez uczniów w pozostałych klasach). Nasi uczniowie wygrali większość Powiatowych Konkursów Matematycznych, corocznie z sukcesami reprezentując nasz powiat w konkursie międzypowiatowym). Mamy laureatów matematycznej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Na maturze najlepsi uczniowie osiągają wynik 100%, również na poziomie rozszerzonym.

CHEMIA (klasa biologiczno-chemiczna oraz wybierana w klasie przyrodniczej i matematycznej). Nasi uczniowie cztery razy (na pięć konkursów) byli wśród najlepszych trzech drużyn dolnośląskich w konkursie organizowanym przez Politechnikę Wrocławską. Corocznie awansują do grona najlepszych uczniów z Dolnego Śląska w Olimpiadzie Chemicznej. Osiągają wysokie wyniki na maturze na poziomie rozszerzonym (np. 98%).

BIOLOGIA (klasa biologiczno-chemiczna i przyrodnicza). Uczniowie II LO systematycznie biorą udział w zajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz w innych instytucjach. Uczestniczą w wykładach i zajęciach organizowanych przez wyższe uczelnie. Z sukcesami biorą udział w Olimpiadzie Biologicznej, Ekologicznej i Żywności. Również osiągają dobre wyniki w Ogólnopolskim Turnieju Psychologicznym.

HISTORIA i WOS (klasa humanistyczna). Uczniowie naszej szkoły wygrywają konkursy historyczne i z zakresu wiedzy o społeczeństwie, dzięki czemu w nagrodę zwiedzili już kilka europejskich miast. Ostatnio okazali się najlepsi na Dolnym Śląsku w konkursie historycznym, z powodzeniem startują w Olimpiadach Historycznej, Wiedzy o społeczeństwie oraz Wiedzy o Państwie i Prawie.

FIZYKA I GEOGRAFIA – (wybór możliwy w każdym profilu) na zajęciach wdrażany był projekt „Fizyka jest ciekawa”. Uczniowie z powodzeniem biorą udział w konkursie „O Diamentowy Indeks AGH”, w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, turystycznych i krajoznawczych, osiągają wysokie wyniki na maturze (np. 95%).

JĘZYK POLSKI (program rozszerzony w klasie humanistycznej). II LO może poszczycić się wieloma finalistami Olimpiady Literatury i Języka Polskiego a także laureatami konkursów recytatorskich, literackich, teatralnych, krasomówczych. Organizujemy też konkurs filmowy. Świetnie również radzą sobie maturzyści (w 2016 roku pięciu osiągnęło 100% na poziomie rozszerzonym).

JĘZYK ANGIELSKI I NIEMIECKI (program rozszerzony możliwy do wyboru w każdej klasie, nauczanie w grupach międzyoddziałowych zależnie od poziomu), prowadzimy międzynarodowe wymiany młodzieży ze szkołami z Włoch i Anglii (King Edward Camp Hill School z Birmingham), co umożliwia doskonalenie umiejętności językowych w codziennych sytuacjach, organizujemy Dzień włoski. Uczniowie osiągają sukcesy w konkursach językowych, a wielu z nich uzyskuje na maturze 100%.

Oferujemy w roku szkolnym 2018/2019 naukę w klasie:

• matematyczno-fizycznej (politechniczna)
  • biologiczno-chemicznej z zajęciami laboratoryjnymi (Uniwersytet Wrocławski)
  • przyrodniczo-matematycznej
  • geograficzno-informatycznej z elementami programowania
  • geograficzno-humanistycznej.

Zapraszamy!